- Loyal
- 22313 KCW33+AH2313
22313 KCW33+AH2313 Bearing | Loyal
| 22313 KCW33+AH2313 interchange Loyal 22313 KCW33+AH2313 | |
| 22313 KCW33+AH2313 cross reference Loyal 22313 KCW33+AH2313 | |
| 22313 KCW33+AH2313 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22313 KCW33+AH2313 |
| d | 65 mm |
| D | 140 mm |
| B | 48 mm |
| C | 48 mm |
| d1 | 60 mm |
| B1 | 3 mm |
| B2 | 12 mm |
| Weight | 3,57 Kg |
| Size (mm) | 65x140x48 |
| Width (mm) | 48 |
| Bearing number | 22313 KCW33+AH2313 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2600 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 253 kN |
| Basic static load rating (C0) | 300 kN |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



22313 KCW33+AH2313 PDF download