- Loyal
- LM263149D/LM263110/LM263110D
LM263149D/LM263110/LM263110D Bearing | Loyal
| LM263149D/LM263110/LM263110D interchange NTN LM263149D/LM263110/LM263110D | |
| LM263149D/LM263110/LM263110D cross reference NTN LM263149D/LM263110/LM263110D | |
| LM263149D/LM263110/LM263110D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LM263149D/LM263110/LM263110D |
| D | 457,2 mm |
| d | 355,6 mm |
| T | 252,412 mm |
| Size (mm) | 355.6x457.2x252.412 |
| Width (mm) | 252,412 |
| Bearing number | LM263149D/LM263110/LM263110D |
| Bore Diameter (mm) | 355,6 |
| Outer Diameter (mm) | 457,2 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



LM263149D/LM263110/LM263110D PDF download