- Loyal
- 244230/244327XP
244230/244327XP Bearing | Loyal
| 244230/244327XP interchange Gamet 244230/244327XP | |
| 244230/244327XP cross reference Gamet 244230/244327XP | |
| 244230/244327XP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 244230/244327XP |
| C | 90,24 mm |
| L | 12 mm |
| S | 51,12 mm |
| R | 6 mm |
| d | 230 mm |
| D | 327,025 mm |
| T | 106,12 mm |
| B | 55 mm |
| M | 282 mm |
| r | 3 mm |
| F | 15,88 mm |
| da | 265 mm |
| Weight | 21 Kg |
| Size (mm) | 230x327.025x106.12 |
| Width (mm) | 106,12 |
| Bearing number | 244230/244327XP |
| Bore Diameter (mm) | 230 |
| Outer Diameter (mm) | 327,025 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



244230/244327XP PDF download