- Loyal
- 240/670 K30CW33+AH240/670
240/670 K30CW33+AH240/670 Bearing | Loyal
| 240/670 K30CW33+AH240/670 interchange ISO 240/670 K30CW33+AH240/670 | |
| 240/670 K30CW33+AH240/670 cross reference ISO 240/670 K30CW33+AH240/670 | |
| 240/670 K30CW33+AH240/670 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 240/670 K30CW33+AH240/670 |
| d | 670 mm |
| D | 980 mm |
| B | 308 mm |
| C | 308 mm |
| d1 | 630 mm |
| Size (mm) | 670x980x308 |
| Width (mm) | 308 |
| Bearing number | 240/670 K30CW33+AH240/670 |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 980 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



240/670 K30CW33+AH240/670 PDF download