- Loyal
- RNAF102012
RNAF102012 Bearing | Loyal
| RNAF102012 interchange JNS RNAF102012 | |
| RNAF102012 cross reference JNS RNAF102012 | |
| RNAF102012 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNAF102012 |
| D | 20 mm |
| d | 10 mm |
| C | 12 mm |
| db | 13,5 mm |
| Db | 10,4 mm |
| r min. | 0,3 mm |
| Weight | 0,019 Kg |
| Da max. | 18 mm |
| Size (mm) | 10x20x12 |
| Width (mm) | 12 |
| Bearing number | RNAF102012 |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 20 |
| Basic dynamic load rating (C) | 6 kN |
| Basic static load rating (C0) | 6 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



RNAF102012 PDF download