  • 100BER19XE
100BER19XE Bearing | Loyal
100BER19XE interchange NSK 100BER19XE
100BER19XE cross reference NSK 100BER19XE
100BER19XE Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 100BER19XE
D 140 mm
d 100 mm
B 20 mm
C 25 mm
a 43 mm
L2 7,5 mm
L1 15 mm
r min. 1,1 mm
Weight 0,739 Kg
r1 min. 0,6 mm