- Loyal
- BHA 1010 Z
BHA 1010 Z Bearing | Loyal
| BHA 1010 Z interchange IKO BHA 1010 Z | |
| BHA 1010 Z cross reference IKO BHA 1010 Z | |
| BHA 1010 Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | BHA 1010 Z |
| D | 22,225 mm |
| C | 15,88 mm |
| Fw | 15,875 mm |
| Weight | 0,0149 Kg |
| Size (mm) | 15.875x22.225x15.88 |
| Width (mm) | 15,88 |
| Bearing number | BHA 1010 Z |
| Bore Diameter (mm) | 15,875 |
| Outer Diameter (mm) | 22,225 |
| Basic dynamic load rating (C) | 10,2 kN |
| Basic static load rating (C0) | 13,8 kN |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



BHA 1010 Z PDF download