- Loyal
- 22244 EKW33+AOH2244
22244 EKW33+AOH2244 Bearing | Loyal
| 22244 EKW33+AOH2244 interchange ISB 22244 EKW33+AOH2244 | |
| 22244 EKW33+AOH2244 cross reference ISB 22244 EKW33+AOH2244 | |
| 22244 EKW33+AOH2244 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 22244 EKW33+AOH2244 |
| D | 400 mm |
| d | 200 mm |
| B | 108 mm |
| C | 108 mm |
| K | 9 mm |
| Weight | 68 Kg |
| Size (mm) | 200x400x108 |
| Width (mm) | 108 |
| Bearing number | 22244 EKW33+AOH2244 |
| Bore Diameter (mm) | 200 |
| Outer Diameter (mm) | 400 |
| (Grease) Lubrication Speed | 1530 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 1725 kN |
| Basic static load rating (C0) | 2313 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



22244 EKW33+AOH2244 PDF download