- Loyal
- 4R5306
4R5306 Bearing | Loyal
| 4R5306 interchange NTN 4R5306 | |
| 4R5306 cross reference NTN 4R5306 | |
| 4R5306 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 4R5306 |
| D | 370,000 mm |
| d | 265,000 mm |
| B | 234,000 mm |
| C | 234,000 mm |
| Size (mm) | 265x370x234 |
| Width (mm) | 234,000 |
| Bearing number | 4R5306 |
| Bore Diameter (mm) | 265,000 |
| Outer Diameter (mm) | 370,000 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



4R5306 PDF download