- Loyal
- RNU2223
RNU2223 Bearing | Loyal
| RNU2223 interchange NTN RNU2223 | |
| RNU2223 cross reference NTN RNU2223 | |
| RNU2223 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNU2223 |
| D | 200,000 mm |
| d | 110,000 mm |
| B | 69,850 mm |
| C | 69,850 mm |
| Size (mm) | 110x200x69.850 |
| Width (mm) | 69,850 |
| Bearing number | RNU2223 |
| Bore Diameter (mm) | 110,000 |
| Outer Diameter (mm) | 200,000 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



RNU2223 PDF download