- Loyal
- 184120/184200G
184120/184200G Bearing | Loyal
| 184120/184200G interchange Gamet 184120/184200G | |
| 184120/184200G cross reference Gamet 184120/184200G | |
| 184120/184200G Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 184120/184200G |
| D | 200 mm |
| d | 120 mm |
| T | 108 mm |
| C | 82,6 mm |
| r | 1 mm |
| F | 12,7 mm |
| L | 10 mm |
| R | 3,5 mm |
| db | 184 mm |
| da | 142 mm |
| Weight | 8,46 Kg |
| Size (mm) | 120x200x108 |
| Width (mm) | 108 |
| Bearing number | 184120/184200G |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 200 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



184120/184200G PDF download