- Loyal
- RNU5216
RNU5216 Bearing | Loyal
| RNU5216 interchange NTN RNU5216 | |
| RNU5216 cross reference NTN RNU5216 | |
| RNU5216 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RNU5216 |
| D | 480,000 mm |
| d | 260,000 mm |
| B | 158,800 mm |
| C | 158,800 mm |
| Size (mm) | 260x480x158.800 |
| Width (mm) | 158,800 |
| Bearing number | RNU5216 |
| Bore Diameter (mm) | 260,000 |
| Outer Diameter (mm) | 480,000 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



RNU5216 PDF download