- Loyal
- 51217
51217 Bearing | Loyal
| 51217 interchange NTN-SNR 51217 | |
| 51217 cross reference NTN-SNR 51217 | |
| 51217 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51217 |
| D | 125,000 mm |
| d | 85,000 mm |
| H | 31,000 mm |
| Size (mm) | 85x125x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 51217 |
| Bore Diameter (mm) | 85,000 |
| Outer Diameter (mm) | 125,000 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



51217 PDF download