- Loyal
- 180101X/180190G
180101X/180190G Bearing | Loyal
| 180101X/180190G interchange Gamet 180101X/180190G | |
| 180101X/180190G cross reference Gamet 180101X/180190G | |
| 180101X/180190G Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 180101X/180190G |
| D | 190 mm |
| d | 101,6 mm |
| T | 100 mm |
| C | 84 mm |
| r | 1 mm |
| F | 8 mm |
| L | 10 mm |
| R | 2,5 mm |
| db | 170 mm |
| da | 125 mm |
| Weight | 10,96 Kg |
| Size (mm) | 101.6x190x100 |
| Width (mm) | 100 |
| Bearing number | 180101X/180190G |
| Bore Diameter (mm) | 101,6 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



180101X/180190G PDF download