- Loyal
- 357234A
357234A Bearing | Loyal
| 357234A interchange FKL 357234A | |
| 357234A cross reference FKL 357234A | |
| 357234A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 357234A |
| D | 72 mm |
| d | 35 mm |
| B | 34 mm |
| C | 34 mm |
| Size (mm) | 35x72x34 |
| Width (mm) | 34 |
| Bearing number | 357234A |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 72 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



357234A PDF download