- Loyal
- UCTU313+WU900
UCTU313+WU900 Bearing | Loyal
| UCTU313+WU900 interchange NACHI UCTU313+WU900 | |
| UCTU313+WU900 cross reference NACHI UCTU313+WU900 | |
| UCTU313+WU900 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | UCTU313+WU900 |
| B | 75 mm |
| d | 65 mm |
| H | 145 mm |
| J | 1280 mm |
| L | 1340 mm |
| S | 30 mm |
| L2 | 190 mm |
| L3 | 900 mm |
| H2 | 285 mm |
| Bolt (G) | M18 |
| Width (mm) | 75 |
| Bearing number | UCTU313+WU900 |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



UCTU313+WU900 PDF download