- Loyal
- 180100/ 180180
180100/ 180180 Bearing | Loyal
| 180100/ 180180 interchange Gamet 180100/ 180180 | |
| 180100/ 180180 cross reference Gamet 180100/ 180180 | |
| 180100/ 180180 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 180100/ 180180 |
| D | 180 mm |
| d | 100 mm |
| T | 47,62 mm |
| B | 46 mm |
| C | 39,62 mm |
| r | 3 mm |
| F | 8 mm |
| R | 2,5 mm |
| Da | 160 mm |
| da | 125 mm |
| Weight | 4,505 Kg |
| Size (mm) | 100x180x47.62 |
| Width (mm) | 47,62 |
| Bearing number | 180100/ 180180 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



180100/ 180180 PDF download