- Loyal
- 180100/ 180170
180100/ 180170 Bearing | Loyal
| 180100/ 180170 interchange Gamet 180100/ 180170 | |
| 180100/ 180170 cross reference Gamet 180100/ 180170 | |
| 180100/ 180170 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 180100/ 180170 |
| D | 170 mm |
| d | 100 mm |
| T | 47,62 mm |
| B | 46 mm |
| C | 39,62 mm |
| r | 3 mm |
| F | 8 mm |
| R | 2,5 mm |
| Da | 160 mm |
| da | 125 mm |
| Weight | 4,9 Kg |
| Size (mm) | 100x170x47.62 |
| Width (mm) | 47,62 |
| Bearing number | 180100/ 180170 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



180100/ 180170 PDF download