- Loyal
- 21313V
21313V Bearing | Loyal
| 21313V interchange SNR 21313V | |
| 21313V cross reference SNR 21313V | |
| 21313V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21313V |
| D | 140,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| H | 33,000 mm |
| Size (mm) | 65x140x33 |
| Width (mm) | 33,000 |
| Bearing number | 21313V |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



21313V PDF download