- Loyal
- RSL185036-A
RSL185036-A Bearing | Loyal
| RSL185036-A interchange INA RSL185036-A | |
| RSL185036-A cross reference INA RSL185036-A | |
| RSL185036-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185036-A |
| d | 180 mm |
| B | 136 mm |
| X | 110 mm |
| Ew | 260,22 mm |
| d1 | 212,5 mm |
| r min. | 2,1 mm |
| Weight | 20,45 Kg |
| Size (mm) | 180x260.22x136 |
| Width (mm) | 136 |
| Bearing number | RSL185036-A |
| Bore Diameter (mm) | 180 |
| Outer Diameter (mm) | 260,22 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1390 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



RSL185036-A PDF download