- Loyal
- RSL185024-A
RSL185024-A Bearing | Loyal
| RSL185024-A interchange INA RSL185024-A | |
| RSL185024-A cross reference INA RSL185024-A | |
| RSL185024-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185024-A |
| d | 120 mm |
| B | 80 mm |
| X | 62 mm |
| Ew | 167,58 mm |
| d1 | 139 mm |
| r min. | 2 mm |
| Weight | 4,55 Kg |
| Size (mm) | 120x167.58x80 |
| Width (mm) | 80 |
| Bearing number | RSL185024-A |
| Bore Diameter (mm) | 120 |
| Outer Diameter (mm) | 167,58 |
| Basic dynamic load rating (C) | 510 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



RSL185024-A PDF download