- Loyal
- RSL185007-A
RSL185007-A Bearing | Loyal
| RSL185007-A interchange INA RSL185007-A | |
| RSL185007-A cross reference INA RSL185007-A | |
| RSL185007-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185007-A |
| d | 35 mm |
| B | 36 mm |
| X | 28 mm |
| Ew | 55,52 mm |
| d1 | 45 mm |
| r min. | 1 mm |
| Weight | 0,28 Kg |
| Size (mm) | 35x55.52x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | RSL185007-A |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 55,52 |
| Basic dynamic load rating (C) | 83 kN |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



RSL185007-A PDF download