- Loyal
- RSL185006-A
RSL185006-A Bearing | Loyal
| RSL185006-A interchange INA RSL185006-A | |
| RSL185006-A cross reference INA RSL185006-A | |
| RSL185006-A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RSL185006-A |
| d | 30 mm |
| B | 34 mm |
| X | 26 mm |
| Ew | 49,6 mm |
| d1 | 40 mm |
| r min. | 1 mm |
| Weight | 0,22 Kg |
| Size (mm) | 30x49.6x34 |
| Width (mm) | 34 |
| Bearing number | RSL185006-A |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 49,6 |
| Basic dynamic load rating (C) | 69 kN |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



RSL185006-A PDF download