- Loyal
- 160095/160152XP
160095/160152XP Bearing | Loyal
| 160095/160152XP interchange Gamet 160095/160152XP | |
| 160095/160152XP cross reference Gamet 160095/160152XP | |
| 160095/160152XP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 160095/160152XP |
| C | 75,8 mm |
| L | 9 mm |
| S | 41,9 mm |
| R | 2,5 mm |
| d | 95 mm |
| D | 152,4 mm |
| T | 83,9 mm |
| B | 42 mm |
| M | 123 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 8,1 mm |
| da | 114 mm |
| Weight | 4,5 Kg |
| Size (mm) | 95x152.4x83.9 |
| Width (mm) | 83,9 |
| Bearing number | 160095/160152XP |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 152,4 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



160095/160152XP PDF download