- Loyal
- SBB 64-2RS
SBB 64-2RS Bearing | Loyal
| SBB 64-2RS interchange IKO SBB 64-2RS | |
| SBB 64-2RS cross reference IKO SBB 64-2RS | |
| SBB 64-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SBB 64-2RS |
| D | 158,75 mm |
| d | 101,6 mm |
| B | 88,9 mm |
| C | 76,2 mm |
| d1 | 115,8 mm |
| dk | 146 mm |
| Weight | 7,07 Kg |
| ra max. | 0,6 mm |
| rb max. | 0,8 mm |
| Size (mm) | 101.6x158.75x88.9 |
| Width (mm) | 88,9 |
| Bearing number | SBB 64-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 101,6 |
| Outer Diameter (mm) | 158,75 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1090 kN |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



SBB 64-2RS PDF download