- Loyal
- SBB 64
SBB 64 Bearing | Loyal
| SBB 64 interchange IKO SBB 64 | |
| SBB 64 cross reference IKO SBB 64 | |
| SBB 64 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SBB 64 |
| D | 158,75 mm |
| d | 101,6 mm |
| B | 88,9 mm |
| C | 76,2 mm |
| d1 | 115,8 mm |
| dk | 146 mm |
| Weight | 7,07 Kg |
| ra max. | 0,6 mm |
| rb max. | 0,8 mm |
| Size (mm) | 101.6x158.75x88.9 |
| Width (mm) | 88,9 |
| Bearing number | SBB 64 |
| Bore Diameter (mm) | 101,6 |
| Outer Diameter (mm) | 158,75 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1090 kN |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



SBB 64 PDF download