- Loyal
- CRBS 808 A UU
CRBS 808 A UU Bearing | Loyal
| CRBS 808 A UU interchange IKO CRBS 808 A UU | |
| CRBS 808 A UU cross reference IKO CRBS 808 A UU | |
| CRBS 808 A UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRBS 808 A UU |
| D | 96 mm |
| d | 80 mm |
| B | 8 mm |
| Da | 91 mm |
| da | 84 mm |
| r min. | 0.4 mm |
| Weight | 0,122 Kg |
| Size (mm) | 80x96x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | CRBS 808 A UU |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 96 |
| Basic dynamic load rating (C) | 6,13 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



CRBS 808 A UU PDF download