- Loyal
- CRBS 20013 V UU
CRBS 20013 V UU Bearing | Loyal
| CRBS 20013 V UU interchange IKO CRBS 20013 V UU | |
| CRBS 20013 V UU cross reference IKO CRBS 20013 V UU | |
| CRBS 20013 V UU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | CRBS 20013 V UU |
| D | 226 mm |
| d | 200 mm |
| B | 13 mm |
| Da | 219 mm |
| da | 206 mm |
| r min. | 0.6 mm |
| Weight | 0,78 Kg |
| Size (mm) | 200x226x13 |
| Width (mm) | 13 |
| Bearing number | CRBS 20013 V UU |
| Bore Diameter (mm) | 200 |
| Outer Diameter (mm) | 226 |
| Basic dynamic load rating (C) | 30 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



CRBS 20013 V UU PDF download