- Loyal
- 50SBB80
50SBB80 Bearing | Loyal
| 50SBB80 interchange Timken 50SBB80 | |
| 50SBB80 cross reference Timken 50SBB80 | |
| 50SBB80 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 50SBB80 |
| D | 196,85 mm |
| d | 127 mm |
| C | 95,25 mm |
| B1 | 111,13 mm |
| d1 | 182,63 mm |
| Size (mm) | 127x196.85x95.25 |
| Width (mm) | 95,25 |
| Bearing number | 50SBB80 |
| Bore Diameter (mm) | 127 |
| Outer Diameter (mm) | 196,85 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



50SBB80 PDF download