- Loyal
- 45SBB72
45SBB72 Bearing | Loyal
| 45SBB72 interchange Timken 45SBB72 | |
| 45SBB72 cross reference Timken 45SBB72 | |
| 45SBB72 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 45SBB72 |
| D | 177,8 mm |
| d | 114,3 mm |
| C | 85,72 mm |
| B1 | 100 mm |
| d1 | 164,46 mm |
| Size (mm) | 114.3x177.8x85.72 |
| Width (mm) | 85,72 |
| Bearing number | 45SBB72 |
| Bore Diameter (mm) | 114,3 |
| Outer Diameter (mm) | 177,8 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



45SBB72 PDF download