- Loyal
- ALF202
ALF202 Bearing | Loyal
| ALF202 interchange KOYO ALF202 | |
| ALF202 cross reference KOYO ALF202 | |
| ALF202 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ALF202 |
| J | 63,5 mm |
| d | 15 mm |
| A | 18 mm |
| H | 81 mm |
| L | 52 mm |
| N | 8 mm |
| S | 6 mm |
| A2 | 9,5 mm |
| A0 | 32 mm |
| A1 | 9,5 mm |
| B1 | 28,5 mm |
| Weight | 0,28 Kg |
| Bolt (G) | M6 |
| Bearing number | ALF202 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Basic dynamic load rating (C) | 9,55 kN |
| Basic static load rating (C0) | 4,8 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



ALF202 PDF download