- Loyal
- LME12
LME12 Bearing | Loyal
| LME12 interchange Samick LME12 | |
| LME12 cross reference Samick LME12 | |
| LME12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | LME12 |
| D | 22 mm |
| d | 12 mm |
| B | 22,9 mm |
| L | 32 mm |
| W | 1,3 mm |
| D1 | 21 mm |
| Weight | 0,041 Kg |
| Size (mm) | 12x22x22.9 |
| Width (mm) | 22,9 |
| Bearing number | LME12 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,41 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



LME12 PDF download