- Loyal
- SF11206
SF11206 Bearing | Loyal
| SF11206 interchange NTN SF11206 | |
| SF11206 cross reference NTN SF11206 | |
| SF11206 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SF11206 |
| D | 748,000 mm |
| d | 562,000 mm |
| B | 85,000 mm |
| C | 85,000 mm |
| Size (mm) | 562x748x85 |
| Width (mm) | 85,000 |
| Bearing number | SF11206 |
| Bore Diameter (mm) | 562,000 |
| Outer Diameter (mm) | 748,000 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



SF11206 PDF download