- Loyal
- W208PPB12
W208PPB12 Bearing | Loyal
| W208PPB12 interchange PFI W208PPB12 | |
| W208PPB12 cross reference PFI W208PPB12 | |
| W208PPB12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | W208PPB12 |
| D | 85,75 mm |
| d | 28,575 mm |
| B | 36,51 mm |
| Size (mm) | 28.575x85.75x36.51 |
| Width (mm) | 36,51 |
| Bearing number | W208PPB12 |
| Bore Diameter (mm) | 28,575 |
| Outer Diameter (mm) | 85,75 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



W208PPB12 PDF download