- Loyal
- 51102
51102 Bearing | Loyal
| 51102 interchange NTN-SNR 51102 | |
| 51102 cross reference NTN-SNR 51102 | |
| 51102 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51102 |
| D | 28,000 mm |
| d | 15,000 mm |
| H | 9,000 mm |
| Size (mm) | 15x28x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 51102 |
| Bore Diameter (mm) | 15,000 |
| Outer Diameter (mm) | 28,000 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



51102 PDF download