- Loyal
- W209PPB5
W209PPB5 Bearing | Loyal
| W209PPB5 interchange PFI W209PPB5 | |
| W209PPB5 cross reference PFI W209PPB5 | |
| W209PPB5 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | W209PPB5 |
| D | 85 mm |
| d | 31.75 mm |
| B | 36,52 mm |
| Size (mm) | 31.75x85x36.52 |
| Width (mm) | 36,52 |
| Bearing number | W209PPB5 |
| Bore Diameter (mm) | 31.75 |
| Outer Diameter (mm) | 85 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



W209PPB5 PDF download