- Loyal
- 51101
51101 Bearing | Loyal
| 51101 interchange NTN-SNR 51101 | |
| 51101 cross reference NTN-SNR 51101 | |
| 51101 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 51101 |
| D | 26,000 mm |
| d | 12,000 mm |
| H | 9,000 mm |
| Size (mm) | 12x26x9 |
| Width (mm) | 9,000 |
| Bearing number | 51101 |
| Bore Diameter (mm) | 12,000 |
| Outer Diameter (mm) | 26,000 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



51101 PDF download