  • 160TAD20
160TAD20 Bearing | Loyal
160TAD20 interchange NACHI 160TAD20
160TAD20 cross reference NACHI 160TAD20
160TAD20 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 160TAD20
D 240 mm
d 160 mm
T 96 mm
C 48 mm
d1 212 mm
Weight 13.6 Kg
r min. 2.1 mm
da min. 190 mm
ra max. 2 mm
Da max. 227 mm
r1 min. 1.1 mm
ra1 max. 1 mm