- Loyal
- 133076X/133127P
133076X/133127P Bearing | Loyal
| 133076X/133127P interchange Gamet 133076X/133127P | |
| 133076X/133127P cross reference Gamet 133076X/133127P | |
| 133076X/133127P Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 133076X/133127P |
| C | 60,5 mm |
| L | 8 mm |
| S | 33,25 mm |
| R | 2,5 mm |
| d | 76,2 mm |
| D | 127 mm |
| T | 66,75 mm |
| B | 33,5 mm |
| M | 102 mm |
| r | 0,8 mm |
| F | 6,25 mm |
| da | 92 mm |
| Weight | 2,79 Kg |
| Size (mm) | 76.2x127x66.75 |
| Width (mm) | 66,75 |
| Bearing number | 133076X/133127P |
| Bore Diameter (mm) | 76,2 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



133076X/133127P PDF download