- Loyal
- 6417M
6417M Bearing | Loyal
| 6417M interchange Loyal 6417M | |
| 6417M cross reference Loyal 6417M | |
| 6417M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6417M |
| D | 210 mm |
| d | 85 mm |
| B | 52 mm |
| C | 52 mm |
| Size (mm) | 85x210x52 |
| Width (mm) | 52 |
| Bearing number | 6417M |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 210 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



6417M PDF download