- Loyal
- 6412
6412 Bearing | Loyal
| 6412 interchange ISO 6412 | |
| 6412 cross reference ISO 6412 | |
| 6412 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6412 |
| D | 150 mm |
| d | 60 mm |
| B | 35 mm |
| C | 35 mm |
| Size (mm) | 60x150x35 |
| Width (mm) | 35 |
| Bearing number | 6412 |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



6412 PDF download