- Loyal
- 63803 ZZ
63803 ZZ Bearing | Loyal
| 63803 ZZ interchange ISO 63803 ZZ | |
| 63803 ZZ cross reference ISO 63803 ZZ | |
| 63803 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63803 ZZ |
| D | 26 mm |
| d | 17 mm |
| B | 7 mm |
| C | 7 mm |
| Size (mm) | 17x26x7 |
| Width (mm) | 7 |
| Bearing number | 63803 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



63803 ZZ PDF download