- Loyal
- 6368
6368 Bearing | Loyal
| 6368 interchange ISO 6368 | |
| 6368 cross reference ISO 6368 | |
| 6368 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6368 |
| D | 710 mm |
| d | 340 mm |
| B | 118 mm |
| C | 118 mm |
| Size (mm) | 340x710x118 |
| Width (mm) | 118 |
| Bearing number | 6368 |
| Bore Diameter (mm) | 340 |
| Outer Diameter (mm) | 710 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



6368 PDF download