- Loyal
- 6364
6364 Bearing | Loyal
| 6364 interchange ISO 6364 | |
| 6364 cross reference ISO 6364 | |
| 6364 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6364 |
| D | 670 mm |
| d | 320 mm |
| B | 112 mm |
| C | 112 mm |
| Size (mm) | 320x670x112 |
| Width (mm) | 112 |
| Bearing number | 6364 |
| Bore Diameter (mm) | 320 |
| Outer Diameter (mm) | 670 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



6364 PDF download