- Loyal
- 681XZZ
681XZZ Bearing | Loyal
| 681XZZ interchange ISB 681XZZ | |
| 681XZZ cross reference ISB 681XZZ | |
| 681XZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 681XZZ |
| D | 4 mm |
| d | 1,5 mm |
| B | 2 mm |
| C | 2 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 1.5x4x2 |
| Width (mm) | 2 |
| Bearing number | 681XZZ |
| Bore Diameter (mm) | 1,5 |
| Outer Diameter (mm) | 4 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,085 kN |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



681XZZ PDF download