- Loyal
- 63314-2RS
63314-2RS Bearing | Loyal
| 63314-2RS interchange ISO 63314-2RS | |
| 63314-2RS cross reference ISO 63314-2RS | |
| 63314-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63314-2RS |
| D | 150 mm |
| d | 70 mm |
| B | 63,5 mm |
| C | 63,5 mm |
| Weight | 4,76 Kg |
| Size (mm) | 70x150x63.5 |
| Width (mm) | 63,5 |
| Bearing number | 63314-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



63314-2RS PDF download