- Loyal
- 63314 ZZ
63314 ZZ Bearing | Loyal
| 63314 ZZ interchange ISO 63314 ZZ | |
| 63314 ZZ cross reference ISO 63314 ZZ | |
| 63314 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63314 ZZ |
| D | 150 mm |
| d | 70 mm |
| B | 63,5 mm |
| C | 63,5 mm |
| Size (mm) | 70x150x63.5 |
| Width (mm) | 63,5 |
| Bearing number | 63314 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



63314 ZZ PDF download