- Loyal
- 63313LLU
63313LLU Bearing | Loyal
| 63313LLU interchange NTN 63313LLU | |
| 63313LLU cross reference NTN 63313LLU | |
| 63313LLU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63313LLU |
| D | 140,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| B | 58,700 mm |
| C | 58,700 mm |
| Size (mm) | 65x140x58.700 |
| Width (mm) | 58,700 |
| Bearing number | 63313LLU |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



63313LLU PDF download