- Loyal
- 63310 ZZ
63310 ZZ Bearing | Loyal
| 63310 ZZ interchange ISO 63310 ZZ | |
| 63310 ZZ cross reference ISO 63310 ZZ | |
| 63310 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 63310 ZZ |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 44,4 mm |
| C | 44,4 mm |
| Size (mm) | 50x110x44.4 |
| Width (mm) | 44,4 |
| Bearing number | 63310 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



63310 ZZ PDF download