- Loyal
- 682ZZ
682ZZ Bearing | Loyal
| 682ZZ interchange ISO 682ZZ | |
| 682ZZ cross reference ISO 682ZZ | |
| 682ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 682ZZ |
| D | 5 mm |
| d | 2 mm |
| B | 2,3 mm |
| C | 2,3 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 2x5x2.3 |
| Width (mm) | 2,3 |
| Bearing number | 682ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 2 |
| Outer Diameter (mm) | 5 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



682ZZ PDF download